Чи має бути національна мережа ОГС в Україні?

З травня 2016 року Ресурсний центр ГУРТ у партнерстві з Мережею ОГС Естонії (NENO) реалізовує проект «ТрансФормуй ГУРТ!». Ця співпраця має на меті вивчення можливості побудови сучасної національної мережі ОГС України за європейськими принципами управління та функціонування, яка сприятиме посиленню впливу громадянського суспільства на всі сфери життя в країні. 

У листопаді 2016 року ініціативна група проекту, яка складається з лідерів українських ОГС, здійснила навчальний візит до Естонії, де вивчала місцевий досвід створення мереж. Мережування громадських інституцій є поширеною світовою практикою. Завдяки такій консолідації відкривається багато можливостей – громадські та благодійні організації можуть брати участь у формулюванні позицій громадянського суспільства, бути учасниками діалогу з владою на всіх рівнях та впливати на діяльність донорських організацій, озвучуючи актуальні потреби.

Ресурсний центр ГУРТ ініціював всеукраїнське обговорення можливості створення національної мережі ОГС. Аби отримати максимально повну картину, обговорення організовуються у різних регіонах України. У грудні 2016 року вони відбулися у Львові та Дніпрі, у січні-лютому цього року – Запоріжжі, Харкові та Луцьку. Далі буде.

«Основна функція таких мереж у світовій практиці – представлення, просування і захист спільних інтересів організацій громадянського суспільства. В усіх аналогічних асоціаціях, об’єднаннях, платформах у розвинених країнах передбачена система збору позицій та їх узгодження. Ніхто не каже про унісон думок. Але мають існувати механізми, що дозволяють ці думки обговорювати і формувати спільну позицію. Цим проектом ми не створюємо мережу «імені ГУРТА». Натомість ми щиро зацікавлені  бути частиною національної мережі, яка представлятиме інтереси всього сектора», – зазначив Богдан Маслич, виконавчий директор Ресурсного центру ГУРТ.